آمار بازديد


مشخصات فنی دیگ بخار سه پاس

بویلر بخار

بویلر های شرکت کاسپین بویلر مطابق با استانداردBS2790  و استاندارد ملی ایران به شماره ISIR4231  طراحی و ساخته می شوند طراحی این بویلرها از نوع فایر تیوب بوده و در سه مدل عقب مرطوب (wet back ) ، عقب خشک (dry back  ) و شعله برگشتی (reverse flame ) قابل ساخت و اجرا خواهد بود . از مزایای دیگهای بخار این شرکت می توان به استحکام بالا ،استفاده از مواد اولیه مرغوب ، سهولت نگهداری، سطح حرارتی بالا ، استفاده از اصول ممیزی انرژی و کاهش مصرف سوخت و در نتیجه افزایش راندمان بویلر ، خدمات پس از فروش گسترده و بازرسی های ادواری سالانه توسط نیروهای متخصص را ذکر نمود .

-طراحی:

شرکت کاسپین بویلر با استفاده از آخرین پیشرفت های علمی و تکنیک های طراحی کامپیوتری ، کادر تخصصی و فنی مجرب و ارتباط با بزرگترین  سازندگان صاحب نام بویلر در کشورهای آمریکا و انگلیس در طراحی و ساخت بویلر های خود ، عمر طولانی بویلر و راندمان ماکزیمم و کاهش قابل ملاحظه مصرف سوخت را برای مشتریان خود به ارمغان آورده است. همچنین وجود فضای بخار کافی ، انتقال حرارت مناسب و تولید بخار با کیفیت بالا و همگامی با آخرین تکنولوژی های گرمایش و تهویه مطبوع (HVAC ) ، بویلرهای وت بک سه پاس این شرکت را به انتخابی ایده آل را برای مصارف صنعتی و اقتصادی مبدل ساخته است .

ساخت :

کاسپین بویلر دیگهای بخار خود را در سه مدلشعله برگشتی ، عقب مرطوب و عقب خشک عرض

می دارد . بویلر های شعله برگشتی شامل دو پاس حرارتی کوره و لوله های پاس I  می باشد . گازهای داغ حاصل از احتراق سوخت در مشعل وارد کوره با قطر ماکزیمم شده و از طریق انتقال حرارت تشعشعی و جابجایی ماکزیمم حرارت به آب منتقل شده و بدین وسیله بخار تولید می شود ، این طراحی اغلب در ظرفیت های پایین مورد استفاده قرار می گیرد . سیستم ساخت دیگهای عقب خشک ( DRY BACK ) به صورت سه پاس بوده و پاس دو و سه توسط دیواره ای از مواد نسوز از یکدیگر جدا می شوند،در بویلر های عقب مرطوب ( WET BACK) سه پاس ،حرارت پس از عبور از کوره (پاس I) وارد محفظه برگشت ( REVERSAL CHAMBER ) شده و از طریق لوله های پاس دوم  به اتاق دود جلو  راه می یابد و بعد از برخورد با مواد نسوز اتاق دود جلو وارد لوله های پاس سوم (PASS III ) شده و نهایتاً از دودکش خارج می شود .

بازرسی و کنترل کیفیت :

اهم بازرسی هایی که در حین ساخت ازخرید مواد تا ارسال به منظور انتباق محصول نهایی شده با الزامات استانداردها یا مطابقت محصول با خواست مشتری صورت می گیرد به ترتیب زیر است :

1-بازرسی مواد خریداری شده و ورودی به شرکت جهت انطباق با نیازمندیهای استاندارد و انطباق با مشخصات ثبت شده بر روی مواد با گواهینامه کیفی مواد خام .

2- بازرسی از فرآیند قطعه زنی ،برش، نورد ، خم کاری ، پخ زنی ،  رادیال ، ثبت مشخصات مواد خام

3-بازرسی از مونتاژقطعات به منظور اطمینان از انطباق محصول با نقشه های ساخت .

4- نظارت بر فرآیند عملیات جوشکاری در مراحل قبل ، و حین و بعد از جوش برای حصول اطمینان از رعایت شدن تمامی پارامترهای ضروری PQR ،WPS تایید شده برای پروژه .

5-نظارت و بازرسی بر تست نشتی .

6- نظارت و بازرسی بر تست هیدرو استاتیک .

7-بازرسی رنگ آمیزی و کاور کاری .

8- بازرسی نهایی .

تست های غیر مخرب متداول در این شرکت به شرح ذیل می باشد و توسط افراد با صلاحیت و با

تجربه کافی اجرا می گردد:

1-بازرسی چشمی

2- UT  (ultrasonic)

عملیات آلتراسونیک بت بهره گیری از دستگاه عیب یاب ماوراء صوت دیجیتال صورت می گیرد .

3-مایعات نفوذی

این روش تست اغلب با مایع نافذ رنگی که قابل شستشو با مایع حلال می باشد اجرا می گردد و البته امکان بکارگیری فرایندهای مختلف این تست وجود دارد .

صلاحیت جوشکاران

تمامی جوشکاران و اپراتورهای جوشکاری براساس استانداردهای روز دنیا تعیین صلاحیت می گردند و برای جوشکارانی که نمونه های تست جوشکاری آنها مورد تایید قرار میگیرند، کارت صلاحیت و همینطورگواهینامه صادر و همواره اعتبار صلاحیت آنها در بازه زمانی شش ماهه به روز می گردد .

راندمان :

در بویلرهای وت بک خون گازهای حاصل از احتراق سوخت در کوره در محفظه برگشت در مسیر طولانی تری نسبت به سایر بویلرها گردش میکند ،لذا حداکثر تبادل حرارت انجام شده و راندمان این این بویلرها به میزان قابل ملاحظای افزایش می بابد .

استانداردها
 
جدید ترین خبرها
  • سایت جدید شرکت راه اندازی گردید (ادامه...)
 
جدید ترین محصولات